• Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Протирайте лампочки і плафони від пилу, пилюка може "з'їдати" до 20% світла.

  Використовуйте сірники замість запальничок - більшість запальничок одноразові і не піддаються переробці.

 • В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі - 50%, а в Японії - 65%.

  При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни витрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Мийте частіше вікна, таким чином у кімнати буде проникати більше світла.

  Використовуйте на одну салфетку менше. В середньому за рік європеєць використовує 2000 салфеток.

 • Пластику необхідно близько 450 років тільки для того, щоб почати розкладатися.

  Приймайте "швидкий" душ замість ванни. В середньому за 5 хв. душу ви використовуєте до 50 л. води, для ванної потрібно - до 200 літрів.


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

 • Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!

  Використовуйте техніку правильно: вчасно прочищений від пилюки пилосос споживає на 15-20 % менше електроенергії.

  Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє єнергію, достатню, щоб запалити 60 Вт лампочку і протримати її ввімкненою протягом 6 хв.

 • Щорічно у море потрапляють до 150000 тонн пластику, включаючи упаковки, мережі і буї.

  Перевіряйте справність сантехніки: при крапанні з крана "втікає" 24 літри за добу (втрата - 720 літрів за місяць).


  Використовуй ресурси мудро - живи еко-Логічно!Міністерство палива та енергетики України

Чемпіонат з футзалу серед команд керівного складу енергокомпаній України «ТОП-Енергія»
Як економити енергоресурси


На сьогоднішній день, постає гостро питання щодо економії енергоресурсів. Якщо ж у вас немає коштів на об’ємні заходи з енергоефективності, то ви можете починати з простих заходів.

Фахівці компанії та експерти з енергоаудиту ТОВ «Енергосервісна компанія “Адамсон”» рекомендують дотримуватися простих правил, що дозволять вам зекономити електроенересурси і ваші кошти.Презентація про енергозбереження.

Десять простих правил, як економити електроенергію

Перше
Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 20-25 % електроенергіїї. Вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років.

Друге
Купуйте енергоефективні побутові прилади і правильно їх експлуатуйте. лектроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас А ++ - найбільш економний, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G. Побутова техніка класу споживання «А» або «А+» на 30 – 50% споживає менше електричної енергії ніж прилад класу «В».

Третє
Не розміщайте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів і не кладіть у нього гарячу їжу, щоб він не включався частіше. В приміщенні, де температура сягає 30 градусів тепла, холодильник споживає електроенергії удвічі більше. Звертайте увагу на температурний режим, що нижче температура в холодильнику, то більше енергії потрібно для її підтримки: + 6-7 ° C і -18 ° C в морозильній камері, як правило, цілком достатньо

Четверте
Використовуйте пральну і посудомийні машини тільки при повному завантаженні. Не перевищуйте норми максимального завантаження білизни. Слід уникати і неповного завантаження машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку складуть 10-15 %.

П’яте
очищайте пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %, відповідно на цю ж величину зростають витрати електроенергії.

Шосте
Для приготування їжі використовуйте посуд з рівним дном і діаметр, якої рівний або трохи більший діаметру конфорки електроплити - це дозволить зекономити до 5–10 % енергії. При приготуванні їжі закривайте каструлю кришкою. Швидкий випар води подовжує час готування на 20–30 %, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування.

Сьоме
Налаштуйте свій комп'ютер на більш економний режим роботи і вимикайте монітор, навіть коли відходите навіть на кілька хвилин. Навіть новітні моделі телевізора або ПК, в режимі очікування споживають до 3,6 кВт вмісяць, а застарілі моделі - в кілька разів більше.

Восьме
Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт* год, тому кип'ятіть стільки води, скільки потрібно Вам в даний момент. Своєчасно видаляйте накип у чайнику, накип у 30 разів гірше проводить тепло.

Дев’яте
Якщо йдете з дому на цілий день або їдете у відпустку, вимикайте електричний бойлер, адже він споживає велику кількість електроенергії, періодично включаючись для нагрівання води.

Десяте
Вимикайте світло, виходячи із приміщення та всі побутові прилади, коли ними не користуєтеся. В режимі очікування електроприлади, також споживають електрику. Залишений у розетці зарядний пристрій споживає енергію навіть після від’єднання мобільного телефону (до 8% від їх загального споживання).10 простих порад для економії енергоресурсів від експертів з енергоаудиту

1. 25% тепла будинок втрачає через погано утеплений дах або горище у приватних будинках. Тож утепліть дах спеціальними ізоляційними матеріалами.

2. Утепліть стіни та встановіть теплоізоляцію, щоб не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни.

3. Пофарбуйте в білий колір. Біла стіна відбиває 80% променів. Для порівняння: темно-зелена поверхня відбиває тільки 15% світла, чорна — 9%. Не нехтуйте природнім освітленням!

4. Перевірте систему опалення будинку, старе обладнання замініть на нове. Не закривайте одягом або меблями — це знижує ефективність їхньої роботи на 20%. Встановіть термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного тепла. Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, що негативно позначиться на її тепловіддачі.

5. Встановіть на цій стіні (за радіатором) тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення

6. Система опалення «тепла підлога» більш ефективна, адже допомагає зберегти тепло навіть за наявності килиму на підлозі.

7. Слідкуйте за тим, щоб вікна були герметично зачинені. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі. Бажано, щоб вікна були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%. Встановіть на вікна тепловідбивну плівку; вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку

8. Встановіть лічильники. Розрахунки спожитої теплової енергії за показами лічильників в середньому на 30-40 % нижчі за встановлені норми, води та газу — в 2-3 рази нижчі за норми

9. Два режими зливу (повний і економічний) в унітазі економить приблизно 15 л води в день для сім'ї з 3 людей.

10. При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності витрачається марно. Прання за температури 30 °С замість звичних 40 °С дозволяє заощадити 40% енергії.

Більше практичних рекомендацій та консультації експертів з енергоаудиту на сайті www.adamson.ua
Персональний кабінет
ЦНАП
«Прикарпаттяобленерго» та «АХА Страхування»
«Реклама на рахунках
Розміщення інформації на опорах!
Розміщення інформації на опорах!
 Кол-центр «Прикарпаттяобленерго»
Щоб було світло на сходових та у під’їздах»
Способи оплати за світло
Оплатити за світло,
подати показник ТУТ

калькулятор електроенергії
Все про субсидії
teplo.gov.ua
Як економити енергоресурси?
Як економити енергоресурси?
                           Новини в Україні

08.05.18 Що буде з цінами на бензин: прогноз на травень

25.04.18 Поляки розмірковують над інвестиціями в український вуглепром

24.04.18 Мінрегіон змінить вимоги до енергоефективності навчальних закладів